Skip to main content

Často kladené otázky / FAQ

Pozrite si tiež prehľad naších frekventovaných otázok a užitočných odpovedí.

Aký je Váš cenník služieb?

Rokmi skúseností sme dospeli k jednoduchému záveru „každé sťahovanie si vyžaduje individuálny prístup“. Dôležitým faktom je, že každého klienta sprevádzajú rôzne špecifiká, ktoré sú pre neho prirodzene dôležité. Štandard poskytovania služieb je takisto pre každého rôzny. Cenu preto zohľadňujeme detailne tak, aby ste zaplatili len toľko koľko máte. Všeobecne platí, že „čím detailnejšie informácie a podklady od vás máme, tým konkrétnejšie a jednoduchšie vieme vyrátať počet ľudí, áut, techniky potrebnej k vášmu presťahovaniu“.

Základná orientácia cenotvorby:

A_ Osobnou obhliadkou v dostatočnom predstihu vieme zohľadniť všetky špecifiká. Vždy po základnej obhliadke vyrátame finálnu a fixnú sumu za sťahovanie, a všetky služby spojené s ním. Osobná obhliadka je ideálny scenár, ktorý preferujeme pri objemnejších prácach, sťahovaniach na kľúč a firemných sťahovaniach.

B_ Môžete nám zaslať fotografie na email info@muvnex.com alebo WhatsApp s opisom, ktorý obsahuje: Miesto nákladky a miesto výkladky (adresa, poschodie, výťah). Jednoduchý opis vecí a ich odhadovaný rozmer. Vaše požiadavky ako sú: baliace a montážne práce, termín a prípadný DDL presťahovania. Na základe vášho opisu (čím presnejšie nám všetko opíšete, tým ľahšie sa zorientujeme) vám vyrátame finálnu a fixnú sumu za sťahovanie, a všetky služby spojené s ním.

C_ V prípade, že obhliadka možná nie je, bez poskytnutia bližších informácií, len na základe tel. rozhovoru a prípadne sťahovania, kde nie sú známe všetky okolnosti, objem prác a priebeh. Alebo ak ide o sťahovanie „na poslednú chvíľu“. Pri tomto koncepte vám na základe tel. rozhovoru vyrátame predpokladanú sumu alebo jej čo najpresnejší odhad, ktorý zahŕňa počet pracovníkov a vozidiel, na základe čoho stanovíme výslednú hodinovú sadzbu za sťahovanie a všetky služby spojené s ním. Platíte na záver len konkrétny počet odpracovaných hodín.

Aký štandard služieb ponúkate?

Ako sme už spomenuli skôr, štandard poskytovania služieb je naozaj rôzny. Preto kladieme dôraz na individuálny prístup, v ktorom chceme čo najpresnejšie pochopiť potreby a očakávania nášho klienta.

A_ Základný typ – Ekonomy:

Klient chce mať čo najviac práce vo vlastnej réžií. Od zadováženia si vlastných krabíc, demontáže nábytku, baliacích prác. Na nás je už len príchod, veci naložiť – transport – veci zložiť na novom mieste.

B_ Bežný typ – Štandard:

Všetko čo klient chce si zabezpečí vo vlastnej réžií. Jednoduché veci zabalí a zbalí sám. Zapožičiava si od nás krabice, do ktorých si zbalí sortiment pár dní pred sťahovaním, tak ako mu to vyhovuje. Zabalenie typu sedacej súpravy, matracov a pod. necháva už na nás. Po našom príchode si nehnuteľnosť dôkladne skontrolujeme, pripravíme logistiku pred sťahovaním, dobalíme potrebné veci a tak začíname s nosením a nákladkou. Po príchode na nové miesto veci rozmiestnime na dohodnuté miesta a rozbalíme. Podľa dohody demontovaný sortiment zmontujeme.

C_ Prémium typ – Sťahovanie na kľúč:

Klient nemá potrebu sa podielať na sťahovaní alebo len minimálne. Dôvody sú rôzne ale najčastejšie je to preto, že je odcestovaný, pracovne vyťažený a pod. V týchto prípadoch ide o komplexné sťahovanie na klúč a takmer všetko prebieha v našej réžií. Dovoz baliacich materiálov, baliace práce, zbalenie sortimentu, demontáž a následná montáž spolu s rozmiestnením a vybalením na novej adrese. Sťahovanie na kľúč si vyžaduje osobné stretnutie, pretože tento typ služby definujú viaceré špecifiká a individuálne priania, ktoré si potrebujeme konkrétne zadefinovať. Oproti štandardným a klasickým sťahovaniam nás potrebujete osloviť pri tomto type o niečo skôr. Prevažne (ak ide o domácnosti) je nevyhnutné prípravu a baliace prace zabezpečiť o jeden alebo dva dni skôr ako prebehne už samotné sťahovanie (všetko to samozrejme závisí od množstva vecí potrebných presťahovať).

Sťahovanie si chceme vopred rezervovať, kedy je to ideálne?

Stále zohľadňujeme individuálny prístup. Menšie sťahovanie vieme zabezpeciť veľmi rýchlo aj operatívne. Väčšie a veľké sťahovanie je nutné komunikovať min. 4 až 5 dní vopred. Samozrejme ideálny komfort pre obidvé strany je ak vaše presťahovanie s nami komunikujete dostatočne včas.

Môžeme si u vás objednať sťahovanie na kľúč?

Áno, máme veľmi radi komplexné sťahovania „na kľúč“. Po vzájomnej dohode pre Vás pripravíme detailny postup prác a celkovú logistiku. „Vaši zamestnanci si sadnú za svoj stôl“ na novej adrese, a nájdu všetko na svojom mieste presne, tak ako pred sťahovaním (ich stôl, stolička, počítač, skriňa a tiež ich papuče, ktoré si zabudnú pod stolom 🩴)

Zabezpečite nám aj demontáž a následnú montáž nábytku na novej adrese?

Áno samozrejme, poskytujeme komplexné demontážne a montážne práce, vrátene akýchkoľvek atypických nabytkov, strojov a ťažkých bremien..

Čo v prípade poškodenia naších vecí počas sťahovania?

A_ Je dôležité podotknúť, že akokoľvek s citom pracujeme sme ľudia. V prípade, že vznikne škoda sa nám ale nič nevymyká spod kontroly. Máme uzatvorené poistenie zodpovednosti za škody v nominálnej hodnote 150 000€. Zmlúvu a konkrétne podmienky s klientom konzultujeme vždy pred samotným sťahovaním.

B_ Čo v prípade, že potrebujete presťahovať sofistikovaný a drahý stroj? Všetky individuálne nadštandardné prvky v rámci vášho presťahovania riešime komerčným pripoistením, konkrétne podľa vaších potrieb.

Naša firma má sídlo v obchodnom centre, kde nie je možny prístup cez deň. Viete nás presťahovať aj mimo oficálnu otvaraciu dobu?

Samozrejme, veľmi často a radi sťahujeme práve aj v nočných hodinách v obchodných centrách ako Aupark, Optima a podobne. Takto máme vačší komfort a flexibilitu počas sťahovania.

Rozhodli sme sa využiť sťahovanie na renováciu firmy a pôvodný nábytok už nebudeme potrebovať. Naopak do nových priestorov chceme priviesť nový nábytok (napr. z IKEA).

Chápeme a práve presun do nových priestorov je ideálnym riešením pre redizajn. Pôvodný nabytok ekologicky zlikvidujeme, zároveň staré priestory pripravime na odovzdanie. Nový nábytok bezpečne privezieme alebo podľa potreby vyložíme, zmontujeme a rozmiestnime na dohodnutých miestach.

Potrebujeme vypratať kompletné vybavenie bytu vrátane demontáže starého umakartového jadra, ponukáte aj takéto služby?

Ano v našej ponuke nájdete aj vypratavanie, livkidáciu vrátane demontážnych prác domov a bytov.

Akým spôsobom balíte veci pred ich presťahovaním?

Dôležitým aspektom bezpečného presťahovania sú kvalitné balenie a baliace materiály. Aby sme váš majetok a cenný sortiment ochránili a dopravili bezpečne na svoje miesto, používame tie najlepšie alternatívy. Krehký a cenný inventár fóliujeme a balíme do kvalitných kartonových krabíc, ktoré na záver zapáskujeme. Podľa kategórie predmetov vaše veci balíme aj do plastových vriec. Zabalený sortiment je pred transportom označený pre priehľadnú orientáciu.

Okrem balenia ponúkame aj predaj a zapožičanie krabíc, ktoré vám doručíme v predstihu a na záver aj vyzdvihneme (môžete si ich nechať podľa potreby tak dlho, ako sa vám to hodí).

Cena za zapožičanie krabíc: 1,5€/ks do 50ks (pri väčších množstvách vám cenu vyrátame individuálne).

Disponujete aj vlastnými skladovými priestormi?

Ano, máme k dispozícií vlastný, nevykurovaný sklad o rozlohe 90m², ktorý je vybavený paletovými regálmi (spolu 60 miest). Preferujeme sortiment uskladnený na paletách, ale vieme zabezpečiť bezpečné uskladnenie aj voľne uloženého sortimentu. Cena za uskladnenie 1 europalety je 20€/mesiac. Pri nepaletizovanom, voľne uloženom sortimente sa cena odvíja od počtu m² (cena je invividuálna, podľa typu sortimentu a náročnosti jeho uloženia).