August 2023

Ako prebiehalo sťahovanie?

Tento projekt sťahovania talianskej pizza pece s hmotnosťou cez 2 tony preveril naše schopnosti a bol iný ako všetky doteraz. V úvode sme si s klientom dohodli a odsúhlasili postup a rozsah prác, ktorý zahŕňal základnú demontáž potrebnú na presun tejto ťažkej pece z priestorov pôvodnej pizzerie na Poštovej ul. v Košiciach. Počas prvých hodín demontáže opláštenia pece, sme zistili, že nám oceľová konštrukcia nedovolí prejsť cez dvere budovy (náš pôvodný plán) na ulicu, kde sme mali pripravené vozidlo s hydraulickou rukou. To pre nás znamenalo vymyslieť náhradný plán B.

Bolo teda nevyhnutné zdemontovať priamo kamene pece, ktoré predstavovali zhruba polovicu celej hmotnosti, teda okolo 1000kg a v ďalšom kroku zdemontovať bočný panel, ktorý nás už pustil cez vstupné dvere budovy.

Zdemontovanú pec sme bezpečne prepravavili a vyložili na novej adrese, kde sme celú pec zmontovali do jej pôvodného stavu. Všetky kamene sme mali dôkladne označené, takže montáž prebehla hladko. Dnes si môžete vychutnať kvalitnú talianskú pizzu na novej adrese, na ktorú sa chystáme aj my.

“Špičkoví profesionali, určite odporučam. Priebeh bol absolútne presný a všetko sa spravilo, tak ako sme sa dohodli.”

Igor F.Kostolianska pizza, SLOVAKIA